Keeanu Reeves paska qenë frymëzimi mbrapa tretmanit për fytyrë më në zë në Hollywood

Keeanu Reeves paska qenë frymëzimi mbrapa tretmanit për fytyrë më në zë në Hollywood

Ju mund të mos e asocioni yllin e Matrix dhe aktorin më të famshëm të viteve të ‘90 me industrinë e bukurisë, por rezulton se Reeves ishte në të vërtetë frymëzimi pas një prej produkteve më të njohura të kujdesit të lëkurës në Hollyëood, njofton Insajderi.

Në një mbrëmje darke që u zhvillua dhjetë vjet më parë këtë muaj, Reeves thuhet se shprehu zhgënjimet e tij pasi nuk ishte në gjendje të gjente një mënyrë për ta bërë lëkurën e tij të dukej më të re dhe e gatshme për kamera brenda një kohe të shkurtër.

Glenn dhe Shannon Dellimore, nikoqirë të ngjarjes dhe së shpejti themelues të markës Glamglow, dëgjuan ankesat e Reeves dhe u vendosën për krijimin e produktit të tyre themelor – YouthMud.

GLAMGLOW® Youthmud™ Glow Stimulating Treatment | Anti-Aging Face Mask –  Cloud 10 Beauty

Hibridi eksfoliant-maskë kishte për qëllim të vepronte si tretman pa nevojën e një udhëtimi në qendër estetike. Sidoqoftë, suksesi i YouthMud ishte që krijimi mund të funksiononte në më pak se 10 minuta. Tretmani mori famë midis personave të Hollywood-it dhe së shpejti Dellimores po merrte kërkesa për produktin nga Kate Hudson, Chrissy Teigen, Miley Cyrus dhe Janar Jones.

Ndërsa YouthMud u krijua fillimisht për përdorim në prapaskenë, Dellimores iu nënshtrua kërkesës dhe përfundimisht e lëshoi atë për publikun e gjerë në 2011. /Insajderi.com

Burimi: InStyle