Kendall Jenner në rrezik – modelja kërcënohet me vdekje

Kendall Jenner në rrezik – modelja kërcënohet me vdekje

Kendall Jenner është pajisur me një urdhër ndalimi të përkohshëm nga një gjykatës pasi një burrë i quajtur Malik Bowker thuhet se e kërcënoi ta qëllonte atë me armë.

Modelja, në dokumentet ligjore të marra nga TMZ, zbulon se një detektiv i tregoi asaj për planin e pretenduar të Bowker, dhe se kishte planifikuar të blinte një armë zjarri të paligjshme për të qëlluar atë dhe pastaj veten, njofton Insajderi.

Jenner, në dokumente, gjithashtu pretendon se policia i tha asaj se personi i dyshuar po mbahet në një burg të përkohshëm psikiatrik në një spital lokal, por e paralajmëroi atë se mund të lirohej së shpejti.

Gjykatësi i ka dhënë asaj ndalimi të përkohshëm dhe Bowker duhet të qëndrojë 100 metra larg saj në çdo kohë.

Kendall Jenner thotë se ajo nuk e ka takuar kurrë burrin, por kërcënimet e tij të supozuara po i shkaktojnë asaj shqetësime të mëdha emocionale dhe ankth. Ajo kishte frikë se Bowker do të përpiqej ta gjente dhe ta lëndonte ose ta vriste kur të lirohej nga reparti. /Insajderi.com