Këngëtari 33 vjeçar në gjendje kritike për shkak të Covid

Këngëtari 33 vjeçar në gjendje kritike për shkak të Covid

Këngëtari Jeremih është në ICU në një ‘gjendje kritike’ ditë pasi ishte shtruar në spital me Covid, agjent i tij ka konfirmuar.

Të shtunën u raportua se 33-vjeçari ishte në një ventilator për frymëmarrje në ICU pasi kontraktoi Covid-19.

Duke dhënë një azhurnim të situatës së tij sot, agjenti i muzikantit i tha Variety: “J sapo u tërhoq nga ventilatori. Ai është ende në ICU në gjendje kritike. Ju lutemi mbajeni atë në lutjet tuaja”.

Jeremih, emri i vërtetë i të cilit është Jeremy Phillip Felton, është i njohur më së shumti për këngët hit Birthday Sex, Down on Me dhe Don’t Tell ‘Em.

Familja e këngëtarit lëshoi ​​një deklaratë mbi betejën e tij shëndetësore dje, duke përshkruar se si virusi kishte “sulmuar egërsisht trupin e tij”, të cilin ata theksuan se ishte “e rrallë për një të ri në moshën e tij pa kushte themelore”.

“Familja beson në lutjet e përditshme ndaj Zotit”, treguan ata.

“Një ekip i shkëlqyeshëm mjekësh dhe infermierësh po e ndihmojnë atë . Ai nuk ka dalë ende nga kujdesi intesiv por po bëhet përparim. Familja dhe miqtë po luten që ai të fillojë të marrë frymë vetë së shpejti dhe të shërohet plotësisht”./Insajderi.com

Mirror