Këngëtari i njohur vdes në gjumë

Këngëtari i njohur vdes në gjumë

Dusty Hill, anëtari i grupit amerikan ‘ZZ Top’, ka vdekur në moshën 72 vjeçare.

Sipas mediave të huaja ai vdiq të martën deri sa ishte në gjumë.

Siç raporton “Rolling Stone”, miqtë e tij kanë njoftuar për vdekjen e Hill përmes rrjeteve sociale.

Shokët e tij, Billy Gibbons dhe Frank Beard, thanë se shkaku i vdekjes aktualisht nuk dihet.

“Ne jemi të pikëlluar nga lajmi sot që Kompaderi ynë, Dusty Hill, ka ndërruar jetë në gjumë në shtëpinë e tij në Hjuston, Teksas”, thanë ata.

Ata thanë së do t’ju mungojë shumë.

“Ne, së bashku me legjionet e tifozëve të ZZ Top në të gjithë botën, do të na mungojë prania juaj e palëkundur, natyra juaj e mirë dhe angazhimi i qëndrueshëm për t’i dhënë atij fundi monumental” Top “-it. Ne do të jemi përgjithmonë të lidhur me atë ‘Blues Shuffle in C.’ Do të na mungosh shumë, amigo”, është shkruar më tej në njoftimin e tyre./Insajderi.com