Këngëtarja e famshme ra nga testi i vozitjes 20 herë para se të merrte patentën

Këngëtarja e famshme ra nga testi i vozitjes 20 herë para se të merrte patentën

Shumë të famshëm kanë mundësinë të punësojnë një shofer personale. Me të ardhura të larta, ata gjithashtu mund të përballojnë makina të shtrenjta e më tepër. Në anën tjetër, një këngëtare shumë e famshme, hyri të testin e vozitje plot 20 herë, derisa e kaloi.

Selena Gomez është e talentuar, por kur erdhi puna për drejtimin e makinës, ajo zbuloi se do i duhej shumë punë e përkushtim, shkruan The Independent, transmeton Insajderi.

Ylli i ri ishte shumë e zënë me karrierën e saj të aktrimit dhe muzikës për t’u përqendruar në marrjen e patentës kur ishte në moshën ligjore. Gomez më në fund bëri testin e vozitjes në Kaliforni, por iu deshën 20 herë para se të mund të kalonte. Testi i parë ishte në vitin 2008 dhe i fundit në 2010.

Në të kaluarën, këngëtarja bënte shaka për kohën që i duhej për të marrë patentën e saj. Ajo dështoi aq shumë herë sa e zhvilloi atë që të ishte një shofere e sigurt.

Gomez tani ka një numër makinash në garazhin e saj për të praktikuar vozitjen. Koleksioni i saj përfshin një Porsche, BMW, Mini Cooper dhe një Vespa Buddy 125. /Insajderi.com