Këngëtarja e njohur thotë se Marilyn Mansion ka një ‘dhomë përdhunimi’ në shtëpi

Këngëtarja e njohur thotë se Marilyn Mansion ka një ‘dhomë përdhunimi’ në shtëpi

Javën e kaluar, pesë gra kanë ngritur akuza shqetësuese kundër Marilyn Manson, duke thënë se ai i nënshtroi ato ndaj abuzimit psikologjik, emocional dhe seksual.

Së pari erdhi aktorja Evan Rachel Wood, e cila, të hënën, akuzoi muzikantin se e pastronte atë kur ajo ishte një adoleshente dhe “tmerrësisht” abuzimin e saj.

Trimëria e saj frymëzoi të tjerat të dilnin përpara me histori të ngjashme tmerrshme: Një grua pretendoi se Manson e lidhte, e përdhunonte dhe kënaqej me dhimbjen e saj; një tjetër tha që këngëtari e mbyllte atë në dhoma dh e mposhtte atë për orë të tëra, shkruan The Cut, transmeton Insajderi.

Mes akuzave, muzikantja indie-rock Phoebe Bridgers, 26 vjeçare, vendosi të ndajë një përvojë të errët që ajo tha se kishte me Manson.

Kur ishte adoleshente, ajo ishte një “fanse madhe” e Manson, siç shkroi në Twitter, dhe një herë shkoi në shtëpinë e tij me disa miq. Ndërsa ishte atje, “ai i referohej një dhome në shtëpinë e tij si dhoma e përdhunimit”.

Ndërsa akuzat kanë filluar të shtohen, Manson i ka mohuar me forcë si “shtrembërime të tmerrshme të realitetit”.

Pas disa ditëve, pasojat kanë qenë të shpejta. Të njëjtën ditë kur gratë folën publikisht, shtëpia e muzikëstë Manson, Loma Vista Recordings, ndërpreu kontratën me këngëtarin. Ditën tjetër, agjenti i tij – i cili gjithashtu përfaqëson Wood – ndoqi shembullin. /Insajderi.com