Këngëtarja greke imiton Era Istrefin në “Your Face Sounds Familiar” (VIDEO)

Këngëtarja greke imiton Era Istrefin në “Your Face Sounds Familiar” (VIDEO)

Në Greqi, një ndër spektaklet më të shikuara është “Your Face Sounds Familiar”.

I njëjti version i spektaklit mbahet edhe në Shqipëri, ndërsa emrat e njohur imitojnë këngëtarë të ndryshëm nga vendi i tyre por edhe ikona të muzikës botërore, shkruan KultPlus.

Javën e kaluar, aktorja dhe modelja e njohur greke Konnie Metaxa ka imituar Era Istrefin me këngën “BonBon”. Metaxa jeton mes Athinës e Londrës ndërsa është javë për javë në këtë emision të njohur në Greqi.