Këngëtarja me prejardhje shqiptare Ava Max, nominohet në MTV Video Music Awards 2020

Këngëtarja me prejardhje shqiptare Ava Max, nominohet në MTV Video Music Awards 2020

Këngëtarja Ava Max është duke arritur suksese të mëdha, ngjajshëm me koleget e saj me prejardhje të njejtë.

Është fjala për nominimin në kategorinë “Push Best New Artist” bga MTV Video Music Awards 2020.

Këngëtarja ka kërkuar ndihmën e adhuruesve të saj përmes një foto në llogarinë e saj në Instagram.

“Kjo është çmenduri. Faleminderit VMA” ka shënuar ajo poshtë fotos në të cilin shihet këngëtarja dhe në të cilën thotë: “Votoni për mua për çmimin Depërtimi i vitit”.

https://www.instagram.com/p/CDAPhSxlRHs/

Ky spektakël do të mbahet në muajin e ardhshëm.

Këto ditë ka dalur vetëm lista me artistët e rinjë të nominuar për këtë kategori, mes të cilëve është edhe Ava./Insajderi.com