Kim Kardashiani me profesion të ri, s’do ta shihni më lakuriq

Kim Kardashiani me profesion të ri, s’do ta shihni më lakuriq

Kim Kardashian, ka postuar imazhe të reja në faqen e saj në ‘Instagram‘ këtë fundjavë. Bukuroshja, ka transformuar pamjen e saj të re me një paruke bionde.

Këto postime vijnë pasi Kim bëri të ditur se dëshiron të hapë firmën e saj juridike. Kim, sapo ka përfunduar vitin e parë në studimin e ligjit.

Këto foto janë postuar pasi Caitlyn Jenner bëri komente për karrierën e saj. Jenner thotë se Kim planifikon të hapë firmën e saj dhe të punësojë ish të burgosur të stërvitur me ligj.

39-vjeçarja,  së fundmi ka kthyer vëmendjen  drejt punës së drejtësisë penale dhe po studion të bëhet avokate, duke ndjekur hapat e babait të saj të ndjerë Robert Kardashian, shkruan DailyMail.

Kim – e cila është nënë e këtyre fëmijëve Veriun, gjashtë, Shën, katër, Chicago, dy dhe Psalmin, tetë muaj, me burrin Kanye West – kohët e fundit pranoi se ajo ka gjetur qëllimin e saj në jetë.

Ylli i ‘Keeping Up with the Kardashians’ u pyet nëse ajo e don me të vërtetë këtë duke punuar me reformën në drejtësi ajo u përgjigj: ‘Unë e bëj,  vërtet. Unë nuk shoh sesi mund t’i thoja jo dikujt që me të vërtetë ka nevojë për ndihmë nëse e di se mund t’i ndihmoj ata.’Bukuroshja brune, pranoi se karriera e saj e re ka qenë herë pas here surrealiste, megjithëse ka shijuar ‘udhëtimin argëtues ’.

E pyetur nëse është çuditur ndonjëherë nga puna që po bën tani, Kim shtoi:

“Unë ndonjëherë jam. Por unë mendoj se kjo tregon edhe për fëmijët e mi se sa të motivuar janë sa herë që bëj vizitë në burg ose, u kam shpjeguar atyre pse po shkoj dhe çfarë po bëj dhe ata e kuptojnë. Më pëlqen të flas për të me të gjithë rreth meje, kur ndodh një rast. Dua të them, madje grupi ynë bisedon për raste të ndryshme që vazhdojnë, bisedat e mia janë të ndryshme. Më është dashur fjalë për fjalë të ndryshoj numrin tim dhe thjesht të them, ‘u përqëndrova për katër vjet, të gjithë miqtë e mi, do të kthehem pas katër vjetësh. Më lejoni të përqëndrohem vërtet. ‘ Kam gjetur që interesat e mia kanë ndryshuar, gjithçka në të vërtetë thjesht është zhvendosur, dhe ka qenë një udhëtim argëtues karriera që unë kam pas më herët’.

Babai i Kim, Robert ka punuar si avokat para se të vdiste në vitin 2003. Pronarja e KKW Beauty ka zhvilluar edhe më shumë respekt për punën e babait të saj pas përvojës në sistemin e drejtësisë penale.

Ajo tha: ‘Ka raste kur mund të jem e irrituar, duke studiuar vërtet vonë dhe pyes veten se si e bëri atë. Të kesh katër fëmijë  ai duhet të ketë qenë duke kaluar disa nga të njëjtat gjëra që kam kaluar nëpër të, kështu që do të ishte emocionuese të flisnit për këtë. E di që ai do të ishte, kaq krenar’, tha Kim për babain e saj. /Insajderi