Komediani i “Saturday Night Live” nis rehabilitimin për alkool dhe kokainë

Komediani i “Saturday Night Live” nis rehabilitimin për alkool dhe kokainë

Komediani John Mulaney ka nisur rehabilitimin për 60 ditë për varësi nga alkooli dhe kokaina.

Një burim ekskluzivisht konfirmoi për Page Six se 38 vjeçari u kontrollua në një qendër rehabilitimi në Pensilvani fundjavën e kaluar.

Ylli i stand-up i Netflix dhe “Saturday Night Live” Mulaney është hapur në lidhje me luftën e tij të së kaluarës me maturi, duke treguar histori të festave të tij dhe abuzimit të paligjshëm të drogës që në moshë të re. Ai u pastrua për herë të parë në moshën 23 vjeç.

Burimi tha, “Miqtë dhe familja e John janë të lumtur që ai më në fund po merr ndihmë dhe po përqendrohet në shëndetin e ti”j.

“Adhuruesit e tij e dinë se ai ka luftuar në të kaluarën me maturi, ai ka folur hapur për të. Fatkeqësisht ai ka luftuar përsëri gjatë pandemisë”./Insajderi.com

Page Six