Konfirmohet: Kim Kardashian paraqet kërkesë për divorc nga Kanye West

Konfirmohet: Kim Kardashian paraqet kërkesë për divorc nga Kanye West

Page Six konfirmoi se Kim Kardashian ka paraqitur kërkesën për divorc nga reperi Kanye West, pas shtatë vjetësh martesë, njofton Insajderi.

Avokatja e njohur e divorcit, Laura Wasser paraqiti dokumentet këtë të premte.

Çifti kishte qenë tashmë në proces për t’u marrë me çështjen e pasurisë, dhe ndërsa West u fotografua këtë javë duke mbajtur akoma unazën e martesës, ndërsa foto të Kardashian treguan se ajo kishte hequr të sajën.

Kardashian ka kërkuar kujdestari të përbashkët ligjore dhe fizike të katër fëmijëve të çiftit: vajzat North, 7 vjeçare, dhe Chicago, 3 vjeçare, dhe djemtë Saint, 5 vjeçar, Psalm, i cili mbush 2 vjet në maj. /Insajderi.com