Kostumet tradicionale nga “Miss Mexico 2020” janë vit dritë larg asaj që shohim në konkurse të bukurisë

Kostumet tradicionale nga “Miss Mexico 2020” janë vit dritë larg asaj që shohim në konkurse të bukurisë

Ndryshe nga shumica e konkurseve të bukurisë, ku zgjedhjet e veshjeve shpesh janë të zakonshme si fustanet e mbrëmjes, “Miss Mexico”  nuk është asgjë më pak se një mrekulli më vete.

Garueset mahnitin me veshje të detajuara, grim dhe aksesorë koke që marrin frymëzim nga veshjet, historia dhe kultura tradicionale meksikane.

Disa kostume i referohen “Ditës së të Vdekurve” ndërsa të tjerat “ragdoll” ose “Marías” dhe madje i bëjnë homazhe paraardhësve të lashtë të fiseve Incan dhe Mayan.

Bright Side ka mbledhur disa nga veshjet dhe paraqitjet më të bukura që mund t’i shihni më poshtë, transmeton Insajderi. /Insajderi.com