Kupa Botërore Tango 2020 nuk u mbajt në pistën e vallëzimit – por konkurrentët improvizuan

Kupa Botërore Tango 2020 nuk u mbajt në pistën e vallëzimit – por konkurrentët improvizuan

Kupa Botërore Tango 2020, një ngjarje vjetore e mbajtur në Buenos Aires, Argjentinë, u mbajt virtualishtkëtë vit për shkak të pandemisë së Coronavirusit, njofton Insajderi.

Në vend që të konkurronin në stadiumin Luna Park në Buenos Aires, ku ngjarja mbahet çdo vit që nga viti 2002, garuesve u kërkohej që t’u dërgonin organizatorëve një video të kërcimeve të tyre.

Ciftet dërguan video të vallëzimeve të tyre të performuara së studio, natyrë madje edhe në dhoma të ndjejes.

Ndiqni videon e mëposhtme:

Midis finalistëve ishin çiftet nga Argjentina, Kolumbia, Shtetet e Bashkuara, Rusia, Italia dhe Norvegjia. Louise Junqueira Malucelli dhe Marcos Esteban Roberts nga Argjentina fituan kategorinë e salloneve.

Më shumë se 91,000 njerëz nga publiku i gjerë votuan në internet për të kurorëzuar kampionët.

Burimi: CNN, Voa News