Ky artist po bojkoton eventin prestigjioz të “Grammy Awards”

Ky artist po bojkoton eventin prestigjioz të “Grammy Awards”

The Weeknd tha për “The New York Times” se po bojkoton zyrtarisht “Grammy”, njofton Insajderi.

Ylli i pop-it tha se nuk do të paraqesë më këngë për shfaqjen vjetore më prestigjioze të industrisë muzikore pasi nuk u nominua për asnjë çmim për hitin e tij të madh “Blinding Lights”, i cili ka kaluar 52 javë në “Top 10” në Billboard.

Lajmi vjen ndërsa organizata pas Grammys po përballet me akuza në lidhje me sistemin e saj të fshehtë të votimit dhe paragjykimet e pretenduara kundër artisteve me ngjyrë dhe femrave. Edicioni i 63-të do të transmetohet këtë të diel. /Insajderi.com