Ky është reperi nga Lipjani që po premton shumë! ‘Review’ hap dyert për artistët e rinj!

Ky është reperi nga Lipjani që po premton shumë! ‘Review’ hap dyert për artistët e rinj!

Emisioni ‘Review’ që transmetohet çdo të shtunë në RTV Dukagjini, ka hapur dyert për të gjithë të rinjtë dhe të rejat që kanë ambicie për sukses në sfera të ndryshme te artit dhe sportit.

Duke filluar nga edicioni i kësaj jave, “Review” ka intervistuar një talent të ri të rep muzikës.

Bëhet fjalë për Benin, një i ri, i cili e ka pasion repin dhe muzikën në përgjithësi dhe pak ditë më herët e ka realizuar projektin e tij të parë të titulluar “Farmacisti”.

Për më shumë rreth kësaj rubrike të re, dhe për më shumë detaje për Benin, projektin e tij dhe planet për të ardhmen e tij, ju ftojmë ta ndiqni emisionin e plotë sot duke filluar nga ora 20:10 në TV Dukagjin.

 

REVIEW / Intervista më e ‘djegstë’ ndonjëherë – i ftuar, MC Kresha