Kylie Jenner e cila fiton 19 mijë dollarë në orë u kërkoi fansave të dhurojnë para për mikun e saj

Kylie Jenner e cila fiton 19 mijë dollarë në orë u kërkoi fansave të dhurojnë para për mikun e saj

Gjatë fundjavës, Kylie Jenner shpërndau një fotografi të artistit të famshëm të grimit, Samuel Rauda, në Instagram duke bërë thirrje që ndjekësit e saj të dhuronin para për shërimin e tij, njofton Insajderi.

Samuel Rauda, i cili gjithashtu shpesh punon për të famshme të tjera si Bella Thorne, Bebe Rexha dhe një numër blogeresh, kërkoi mbështetje financiare pasi kishte një “operacion të madh” në 14 mars pas një aksidenti të rëndë automobilistik ku ai u hodh nga një automjet në lëvizje.

Sipas faqes së “GoFund Me”, Kylie Jenner dhe Bella Thorne dyshohet se dhuruan 5,000 dollrë drejt qëllimit për mbledhjen e fondeve prej 60,000 dollarësh i cili që atëherë është mbledhur ka arritur mbi 120 mijë dollarë.

Ndërsa çdo donacion është “vlerësuar shumë” nga familja e Rauda, interneti ishte i shpejtë për të kritikuar Kylie Jenner për shumën e vogël që ajo dhuroi, veçanërisht kur pasuria e saj vlerësohet të jetë 900 milionë dollarë.

Për ta vënë shumën në perspektivë, nëse ndan fitimet e raportuara të sipërmarrëses prej 166.5 milionë dollarë nga qershori i vitit 2017 deri në 2018, Kylie Jenner fiton 19,007 dollarë në orë që është pak më shumë se 450 mijë dollarë në një ditë.

Kjo do të thotë që ajo mund të kishte paguar lehtësisht të gjithë shumën e kërkuar në  GoFundMe për të ndihmuar punëtorin e saj, në ndoshta katër, orë. /Insajderi.com