Lajm i mirë për adhuruesit e serialit “Lupin”

Lajm i mirë për adhuruesit e serialit “Lupin”

Pas publikimit në Netflix, “Lupin” qëndroi në listën e “Top 10” të transmetuesit për javë të tëra. Një përzierje drame, aksioni dhe misteri, seriali zhvillohet në Francë dhe përqendrohet në Assane Diop, djali i një emigranti senegalez i akuzuar padrejtësisht për një krim, shkruan Cheat Sheet, transmeton Insajderi.

Bazuar lirshëm në librat e Maurice Leblanc, Lupine ka krijuar një bazë globale fansash me ri-krijimin moderne në një karakter klasik. Me 70 milionë transmetime për pjesën 1 deri më tani, Netflix konfirmoi se pjesa 2 e serialit në gjuhën frënge do të jetë këtu më shpejt sesa mendojmë.

Are you still confused? The ending of Netflix's 'Lupin' explained – Film Daily

Çfarë vjen tjetër për Assane? Fansat nuk do të duhet të presin gjatë për ta zbuluar, pasi Netflix sapo njoftoi se pjesa e 2-të e Lupin do të dalë në verën e vitit 2021.

Sipas njoftimit të lajmeve të transmetuesit, pesë episode të tjera janë në rrugë e sipër dhe u drejtuan nga Ludovic Bernard dhe Hugo Gélin.

Megjithëse nuk ka shumë aluzione për atë që mund të presim në gjysmën e dytë të shfaqjes, aktori protagonist, Omar Sy kohët e fundit tha për New York Times se historia do të vazhdojë të eksplorojë temat e familjes, shoqërisë dhe kulturës. /Insajderi.com