Legjenda e repit në spital pas aneurizmit në tru

Legjenda e repit në spital pas aneurizmit në tru
Burimi i fotografisë: Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic

Producenti dhe reperi, Dr. Dre, një nga yjet më të suksesshëm dhe me ndikim në botën e hip-hop-it,  është në spital ku po trajtohet për aneurizmin në tru.

55-vjeçari është dërguar në një nga qendrat mjekësore të Los Angeles, siç raportoi TMZ, njofton Insajderi.

Në një postim në llogarinë e tij në Instagram, njoftoi të gjithë ndjekësit e tij se është mirë.

“Jam shumë mirë dhe po marr trajtim të shkëlqyeshëm nga ekipi im mjekësor. Do të dal nga spitali e të kthehem në shtëpi shumë shpejt”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dr. Dre (@drdre)

Dre, emri i vërtetë i të cilit është Andre Young, ka prodhuar hite për Tupac, Snoop Dogg, Eminem dhe më shumë. Ai ka fituar gjashtë çmime Grammy. /Insajderi.com