Lil Wayne po rrezikon 10 vjet burg, por 50 Cent shfrytëzon rastin të tallet me të

Lil Wayne po rrezikon 10 vjet burg, por 50 Cent shfrytëzon rastin të tallet me të

Së fundmi, 50 Cent në rrjete sociale u tall me kolegun e tij të industrisë, Lil Wayne i cili mund të rrezikojë të bëjë deri në 10 vjet burg.

Lil Wayne është akuzuar për armëmbajtje. Agjentët federalë bastisën aeroplanin e tij privat në dhjetor të vitit 2019. Ata gjetën një armë dore të kalibrit prej ari. 45, nga çanta e Wayne, si dhe ekstazë, marihuanë dhe heroinë, sipas dokumenteve ligjore të paraqitura nga Zyra e Avokatit në ShBA, shkruan Rollingout, transmeton Insajderi.

Ndërsa Wayne përgatitet të përballet me gjykatën e Florida në dhjetor, 50 Cent sugjeroi që reperi “Lollipop” të telefononte presidentin Trump, të cilin Wayne e mbështeti publikisht pak para se ai të humbte zgjedhjet.

Prisni pak, Trump-it i kanë mbetur edhe 63 ditë. Thirre Wayne. Telefonoje atë budalla”, shkroi 50 Cent  në një postim në Instagram për 35 milionë ndjekësit e tij. “Ata do të përpiqen t’ju fusin në burg për mbështetjen ndaj Trump-it”. /Insajderi.com