Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Pas skalndalit dhe akuzave duket se suksesi i Loredanës nuk ndaloi dhe ajo vijoi të publikonte vazhdimisht këngë të cilat u kthyen në hite.

Këngët e saj janë bërë shumë të njohura në Shqipëri, por edhe në Gjermani dh Zvicërr ku po renditet në vendet e para të klasifikimit.

Këngëtarja u vlerësua me çmimin ‘Reperja më e mirë’, në ceremoninë e çmimeve Hype të organizuar nga Sony Music, duke kaluar kështu edhe repereve të huaja.

Loredana nuk ishte e pranishme në ceremoni, mirëpo nëpërmjet një videoje ajo falenderoi të gjithë fansat e saj, bashkëshortin Mozzik dhe dy bashkëpunëtorët Miksu&Macloud.