Luana Vjollca në veshje kombëtare dhe të modës së lartë në nder të 28 Nëntorit

Luana Vjollca në veshje kombëtare dhe të modës së lartë në nder të 28 Nëntorit

Mbrëmjen e djeshme, si çdo të shtunë, Luana Vjollca mbajti puntatën e radhës për emisionin e saj “Shiko Kush Luan”, që rastisi të binte në Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë, njofton Insajderi.

I gjithë emisioni u përshtat në nder të kësaj ditë nisur nga lojërat e sfidat e gjithashtu edhe dy veshjet e moderatores.

Në hapje të emisionit, Vjollca u paraqit e veshur me xhubletën shqiptare. Përkonte përsosshmërisht me rastin, meqenëse xhubleta është veshja më e vjet shqiptare që daton deri në katër mijë vjet më parë – një pasaportë kombëtare e kostumografisë sonë etnike, mund të quhet.

Xhubletën të punuar prej rripash dhe copash shajaku, Vjollca e mabjti deri në gjysmën e emisionit, ku ajo u shfaq edhe me një fustan të modës së lartë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LUANA VJOLLCA (@luanavjollca)

Fustani haute couture nga dizenjatori i ndjerë britanik, Alexandër McQueen, arrin shifrën e 14 mijë eurove, dhe ishte i punuar me dy ngjyra pëlhurash, kuq e zi.

Në pjesën e bustit, vëreheshin lule të qëndisura sërish me dy nuancat e ngjyrave, dhe fustani vinte i gjatë pak përmbi zogun e këmbës dhe i hapur në njërën anë. /Insajderi.com

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LUANA VJOLLCA (@luanavjollca)