Luca Guadagnino do të jetë producenti i thrillerit më të ri të Netflix “Born to Be Murdered”

Luca Guadagnino do të jetë producenti i thrillerit më të ri të Netflix “Born to Be Murdered”

Netflix ka zgjedhur një thriller të ri, me titullin e zymtë Born to Be Murdered dhe të prodhuar nga regjisori Call Me By Your Name Luca Guadagnino.

I parashikuar për të dalë në vitin 2021, filmi shfaq John David Washington – nga Tenet dhe Spike Lee’s BlacKkKlansman, së bashku me Alicia Vikander, si një çift që bien pre e një komploti të dhunshëm ndërsa janë  me pushime në Greqi. Vicky Krieps dhe Boyd Holbrook nga Phantom Thread gjithashtu interpretojnë në këtë film.

Born to Be Murdered është debutimi në gjuhën angleze i regjisorit Ferdinando Cito Filomarino, i cili gjithashtu bashkë-shkroi skenarin në bashkëpunim me Kevin Rice. Cito Filomarino tashmë është njohur me Guadagnino, pasi ka punuar më parë me regjisorin në A Bigger Splash, CMBYN dhe Suspiria.

Filmi është vetëm një nga projektet e shumta në të cilat Guadagnino është përfshirë kohët e fundit.

Regjisori ka qenë gjithashtu i zënë me shfaqjen e tij të HBO, We Are Who We Are, një ribërje e ardhshme e Scarface, përshtatja e Lord of the Flies, një film i ri me Seth Rogen dhe fazat e hershme të vazhdimit të tij Call Me By Your Name./Insajderi.com

Burimi: Dazed Magazine