“Lucifer” është seriali më shikuar në SHBA në të gjitha platformat lansuese

“Lucifer” është seriali më shikuar në SHBA në të gjitha platformat lansuese

Sipas të dhënave të fundit, seriali “Lucifer” është seriali më i shikuar në të gjitha platformat e shfaqura në SHBA.

Ky serial, me aktor kryesor Tom Ellis, sapo ka filluar shfaqjen e sezonës së pestë.

Sipas të dhënave të mbledhura nga Nielsen, programi është shikuar më shumë se të gjithë të tjerët në Netflix, Amazon Prime, Disney+ dhe Hulu, në periudhën prej 17 gusht deri në 23.

Lucifer kryeson në këto të dhëna, me 1.591 lansime gjatë javës, ndërsa në vendin e dytë është “Legend Of Korra”, me 1.248 dhe në  vendin e tretë The Umbrella Academy./Insajderi.com

Burimi: NME