Luksi i madh brenda shtëpisë së re të Putin (Foto)

Luksi i madh brenda shtëpisë së re të Putin (Foto)

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin tashmë do të ketë një vile pushimi super të re në një ishull në gjirin e Vyborg, rreth 12 milje nga kufiri rus me Finlandën.

Shtëpia ka brenda një pishinë madhështore, sauna, sallë bilardoje, disa dhoma gjumi, një sallë studimi, mobilje të shtrenjta dhe gjithçka dëshiron presidenti Putin.

“Villa Sellgren” u ndërtua para Revolucionit Rus në 1913 nga arkitekti i njohur finlandez Uno Ullberg dhe tashmë është restauruar plotësisht sipas shijeve të presidentit Putin.