Martesa bizarre e Michael Jackson me adhuruesen e tij e cila “i dhuroi fëmijë”

Martesa bizarre e Michael Jackson me adhuruesen e tij e cila “i dhuroi fëmijë”

Në nëntor 1996 Michael Jackson u martua me adhuruesen e tij   Debbie Roe, e cila ishte në atë kohë gjashtë muaj shtatzënë me fëmijën e tij të parë.

Ceremonia erdhi vetëm nëntë muaj pasi këngëtari i Thriller u divorcua nga vajza e Elvis Presley, Lisa Presley, e cila thuhet se i dha bekimit bekimin e saj.

Gruaja e re e Michael, Debbie e cila kishte admiruar prej kohësh, u takua me Mbretin e Popit disa vjet më parë ndërsa punonte në një zyrë të dermatologjisë.

Ajo e kujtoi takimin e saj me super yllin në librin Michael Jackson – King of Pop: 1958 – 2009.

“Unë i them” Përshëndetje “. Dhe ai ma kthen” Përshëndetje “, dhe unë thashë,” Ti e di çfarë? Askush nuk bën atë që ti bën më mirë, dhe askush nuk bën atë që unë bëj më mirë. Le ta bëjmë këtë “.

Dhe ai qeshi, dhe ne vetëm u bëmë miq. Ndodhi menjëherë, “shpjegoi Debbie.

Pasi çifti krijoi një miqësi të vështirë, kur martesa e Michael me Lisa Presley u prish në vitin 1996, Debbie ofroi të bënte fëmijë me të.

Çifti mbajti ceremoninë e martesës përderisa të të dy ishin të veshur me të zeza në një ceremoni të vogël sekrete, ndërsa Michael ishte në një turne në Sidnei, Australi.

Në dasmën e zhvilluar në Sheraton në Park Hotel, morën pjesë shumë pak mysafirë.

‘Nipi’ tetë vjeçar i Michael, Anthony u tha se kishte qenë ‘njeriu i tij më i mirë’.

Pavarësisht sekretit rreth martesës, fotografitë që dolën nga ceremonia treguan Debbie duke rrezatuar ndërsa ajo pozonte me krenari me burrin e saj të ri.

Në foto Michael vendos butësisht dorën e tij në barkun e  Debbie – edhe pse mbetet ende pasiguri për mënyrën se si u ngjiz fëmija./Insajderi.com

Mirror