Maska natyrale që është më efikase se botoksi

Maska natyrale që është më efikase se botoksi

Ju nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të reja!

Ne definitivisht nuk rekomandojmë kirurgji plastike, por përzierja e mëposhtme e përbërësve natyral do t’ju ndihmojë qëllimin tuaj.

Ju do të dukeni shumë më të reja se sa keni imagjinuar ndonjëherë!

Kjo maskë natyrale e fytyrës përmban vetëm tre përbërës:

Përbërësit

  • 1.2 lugë çaji vaj kokosit
  • të bardhët e vezës
  • ½ lugë çaji lëng limoni

Udhëzime:

Hidheni vezën në një tas, ndani të bardhën e vezës nga e verdha e saj, dhe përziheni me një pirun derisa të shkrihet.

Pastaj, shtoni lëng limoni dhe vaj kokosit dhe përzieni mirë.

Kjo është e gjitha!

Pastaj, lani fytyrën mirë me ujë të vakët dhe sapun, mbajeni atë të thatë me një peshqir, dhe aplikoni maskën.

Përdorni gishtat dhe lehtësisht masazhoni fytyrën në lëvizje rrethor.