Matthew McConaughey kritikon dyfytyrësinë politike të yjeve të Hollywood

Matthew McConaughey kritikon dyfytyrësinë politike të yjeve të Hollywood

Matthew McConaughey kritikoi elitat e Hollivudit që “shkelin” dhe “përkrahin” konservatorët – duke shtuar se është hipokrite prej tyre të presin që mbështetësit e Presidentit Trump të pranojnë menjëherë rezultatet e zgjedhjeve të vitit 2020.

Në podkastin e Russell Brand “Nën lëkurë”, McConaughey u pyet nëse vuri re një “dënim dhe kritikë ndaj njerëzve të zakonshëm që punojnë” industrinë e argëtimit kur bëhet fjalë për politikë.

McConaughey u përgjigj, “Ka shumë njerëz në të majtën joliberale që absolutisht zhvlerësojnë, patronizojnë dhe janë arrogantë ndaj 50 përqindëshit tjetër”.

Ylli i “True Detective” vuri në dukje se si disa nga kolegët e tij të Hollivudit u përpoqën të pranonin rezultatet në zgjedhjet 2016 – por tani rolet janë ndryshuar.

“Unë jam i sigurt që ju e patë atë në industrinë tonë kur Trump u votua në katër vjet më parë, ata mohonin që ishte e vërtetë. Disa prej tyre ishin në mohim absolut, ”tha McConaughey.

Ai sugjeroi që tani do të ishte hipokrite që ata të presin që votuesit e Trump të heqin dorë nga sfidimi i Presidentit të zgjedhur Joe Biden./Insajderi.com

PageSix