McCartney ka rezervuar një surprizë për fansat e “The Beatles”

McCartney ka rezervuar një surprizë për fansat e “The Beatles”

Ndërsa një numër i fansave të “The Beatles” ndoshta kanë memorizuar fjalë për fjalë këngët e grupit, Paul McCartney ka një surprizë të madhe për ta, njofton Insajderi.

Kitaristi kryesor i grupit klasik rock do t’i bëjë homazhe mikut të tij të ndjerë të dashur dhe frontmenit të grupit muzikor, John Lennon në ditëlindjen e tij në një mënyrë të veçantë.

Këngëtari zbuloi se një këngë e Beatles asnjëherë e dëgjuar nga publiku, do të lansohet në 80 vjetorin e lindjes së Lennon muajin e ardhshëm.

BBC Radio 2 është gati të transmetojë një dokumentar në lidhje me këngëtarin e ndjerë në ditëlindjen e tij që paraqet djemtë e tij Sean dhe Julian së bashku me McCartney dhe Elton John ndërsa të gjithë diskutojnë mbi ikonën legjendare dhe punën që la pas.

Gjatë dokumentarit, në mes të segmenteve McCartney do të luajë këngën për herë të parë publikisht. /Insajderi.com