Megan Thee Stallion thotë se WAP i frikëson meshkujt patriarkal

Megan Thee Stallion thotë se WAP i frikëson meshkujt patriarkal

Kënga “WAP” e Cardi B dhe Megan Thee Stallion arriti të bezdis shumë njerëz këtë vit me rreshta të tilla si: “pështyni në gojën time, shiko në sytë e mi”.

Megan Thee Stallion vazhdimisht e ka parë veten të detyruar të shpjegojë pse teksti tërhoqi kritika nga kaq shumë njerëz, përfshirë Carole Baskin të Tiger King, e cila dënoi videon “WAP” për “nxitjen” e idesë së njerëzve të pasur që të kishin tigra si kafshë shtëpiake.

Duke folur për GQ, artistja tha: “Disa njerëz thjesht nuk dinë çfarë të bëjnë kur një grua ka nën kontroll dhe merr në pronësi trupin e saj. Ndihem sikur për një kohë të gjatë vetëm burrat shkruanin për seks dhe tani gratë po thonë, ‘Hej, kjo është për mua. Dua kenaqesi. ’Kjo i trondit njerëzit dreqin.”

Këngëtarja, e cili ka katër nominime për Grammy këtë vit, shtoi: “Kritika për këngën vjen thjesht vjen nga një vend i frikës dhe pasigurisë, si përse dikush do të çmendej për këngën time? Ajo më përket mua ”.

Cardi B gjithashtu erdhi në mbrojtje të këngës në fillim të vitit 2020 kur ajo pretendoi se njerëzit që shqetëson kryesisht janë njerëz “konservatorë” ose “fetarë”. “Unë jam rritur duke dëgjuar këtë lloj muzike,” tha ajo. “Njerëzit e tjerë mund të mendojnë se është e çuditshme dhe vulgare, por për mua është normale.”/Insajderi.com

Dazed Magazine