Meghan Markle akuzohet se bullizoi stafin e pallatit mbretëror

Meghan Markle akuzohet se bullizoi stafin e pallatit mbretëror
Burimi i fotografisë: Max Mumby/Indigo/Getty Images

Meghan Markle është akuzuar për ngacmim të të paktën dy ndihmësve të pallatit gjatë mandatit të saj të shkurtër si një anëtare e mbretërisë.

Burimet për “The Times of London” thane se Dukesha e Sussex herë pas here ka bërë me lot stafin kur ajo jetonte në Pallatin Kensington pas dasmës së saj në maj të vitit 2018 me Princin Harry, njofton Insajderi.

Në një incident të pohuar, një ndihmës mbretëror i cili po priste një konfrontim me Markle i tha një kolegu: “Nuk mund të ndaloj së dridhuri”.

Dy anëtarë të vjetër të stafit të pallatit dyshohet bullizuan deri në pikën sa dhanë dorëheqje, raportoi gazeta në Mbretërinë e Bashkuar.

Një ish-ndihmës i tretë tha se ata ishin “poshtëruar” personalisht nga ish-aktorja televizive.

Një tjetër ish-punonjës tha se situata ishte “më shumë si një mizori emocionale dhe manipulim, të cilin unë mendoj se mund të quhet gjithashtu ngacmim”.

Një zëdhënës i Sussexes tha se Markle, 39 vjeç, mohoi të gjitha pretendimet e ngacmimit dhe ishte “trishtuar nga ky sulm i fundit ndaj karakterit të saj, veçanërisht si dikush që ka qenë vetë objektiv i bullizmit”. /Insajderi.com