Meghan Markle dëshiron të kryejë lindjen e foshnjës në shtëpi

Meghan Markle dëshiron të kryejë lindjen e foshnjës në shtëpi
Burimi i fotografisë: BACKGRID

Meghan Markle po planifikon një lindje në shtëpi për fëmijën e saj të dytë me Princin Harry në pasurinë e tyre të gjerë Montecito.

Sipas Page Six, Dukesha e Sussex-it do të sjellë vajzën e saj në fillim të verës, na thonë burime mbretërore, dhe foshnja do të jetë mbretëresha e parë që ka lindur në SHBA, njofton Insajderi,

Ndërsa ishte shtatzënë me djalin e saj Archie, Markle fillimisht ëndërronte të bënte një lindje në shtëpi në Frogmore Cottage, shtëpia në Mbretërinë e Bashkuar që ajo ndau me Harry, ndërsa ndiqej nga një ekip i mamive të gjitha femra.

Por kur Archie kishte kaluar një javë, Markle u dërgua në spitalin privat të Londrës në Portland, ku ajo lindi në orët e para në 6 maj të vitit 2019, me princin në krah të saj. /Insajderi.com