Meghan Markle si presidente e ShBA-së?

Meghan Markle si presidente e ShBA-së?

Ekzistojnë spekulime në rritje se Meghan Markle mund të vendosë të kandidojë për presidencën e SHBA-së në vitin 2024 nëse Joe Biden vendos që ai nuk dëshiron një mandat të dytë, shkruan Daily Mail, transmeton Insajderi.

Një figurë e lartë e politikës, i cili është një veteran i ekipit të Tony Blair në Doëning Street me lidhje të forta me Uashingtonin, pretendon se Dukesha e Sussex ka qenë në kontakt me demokratë të vjetër.

Ajo po kërkon të ndërtojë një fushatë, si dhe ekipe për mbledhjen e fondeve, për çdo fushatë të mundshme, tha burimi. /Insajderi.com