Melinda Ademi në zi – nëna e saj humbi betejën me kancer

Melinda Ademi në zi – nëna e saj humbi betejën me kancer

Me anë të një postimi në llogarinë e saj, reperja, Melinda Ademi njoftoi të gjithë ndjekësit se nëna e saj, Zonja Ademi ndërroi jetë në moshën 50 vjeçare, njofton Insajderi.

Zonja Ademi ndërroi jetë më 3 mars si pasojë e kancerit të gjirit. Reperja shkruan se ky është mesazhi më i vështirë që ajo ka shkruar ndonjëherë, në postimin e saj ku ka ndarë edhe disa fotografi të vjetra.

“Ky është mesazhi më i vështirë që kam shkruar ndonjëherë, dhe fjalët nuk mund të përshkruajnë trishtimin që po kaloj”, shkruan ajo.

Më tej ajo vijon të përshkruajë nënën e saj, e cila për gjashtë vitët e fundit po luftonte me kancerin.

“Mami ti je gruaja më e fortë që njoh, ti je shoqja ime më e mirë dhe gjithmonë mund të mbështetem tek ti që të jesh aty për mua për çdo gjë. Ne gjithmonë flisnim për gjithçka, dhe unë jam aq i nderuar sa që ju njoha vërtet, dhe që isha në gjendje të marr ndihmën dhe udhëzimet tuaja. Ju keni luftuar aq shumë për dashurinë tuaj me babin, për të rritur të 4 fëmijët tuaj dhe për t’u siguruar që të gjithë ne të jemi kujdesur. Ju qëndruat aq fort për gjashtë vitet e fundit për ne, dhe unë jam shumë mirënjohëse që ju quaja nëna ime”.

Ishte nëna e saj ajo që ka përkrahur pa asnjë kusht Melindën në rrugën e saj të muzikës.

“Mami faleminderit shumë që më inkurajove të ndjek karrierën time dhe faleminderit që më mbështete dhe më kuptove. Gjithë jetën time gjithçka që kam dashur ndonjëherë ishte të të bëja krenare dhe e di që ti je krenare për mua. Unë premtoj se do të vazhdoj trashëgiminë tuaj duke qenë gruaja më e fortë dhe më e palodhur, ashtu si ju”. /Insajderi.com

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MELINDA (@melindaademi)