Merr fund romanca mes Xherdan Shaqirit dhe këngëtares kosovare?

Merr fund romanca mes Xherdan Shaqirit dhe këngëtares kosovare?

Nisur nga raportimet e mediave së fundmi, duket se romancës së futbollistit Xherdan Shaqiri dhe këngëtares, Dhurata Ahmetaj i ka ardhur fundi, njofton Insajderi.

Çifti i kanë dhënë fund marrëdhënies pak muaj pasi në mediat rozë nisën të qarkullonin thashethemet se ishin në një lidhje së bashku.

Xherdan Shaqiri dhe Dhurata Ahmetaj i japin fund lidhjes? - RTV21

Së pari ishin mediat vendore që raportonin për një lidhje të dyshes, marrë parasysh udhëtimet e shpeshta të këngëtares në Londër, dhe frekuentimi i vendeve të njëjta me futbollistit – detaje të cilat u pikasën në llogaritë e tyre përkatëse në Instagram.

Më pas, lidhja e tyre bëri bujë në mediat rozë në fillim të këtij muaji kur dyshja u raportua se kishin nisur një histori së bashku e ishte media britanike The Sun ajo e cila shkroi:

“Xherdan Shaqiri ka gjetur një shpërqendrim nga ndjekja e titullit të ndalur të Liverpoolit, duke u takuar këto ditë me një yll të pop-it Kosovar”.

Mirëpo, romancën nuk e kishin pohuar as mohuar asnjëri prej tyre. E ajo çfarë ka bërë fansat të besojnë se dyshja janë ndarë, është fakti që ndryshe nga futbollisti që ndjek këngëtaren në Instagram, Dhurata jo.

Mosndjekja e njëri tjetrit në rrjete sociale, jo gjithmonë ka qenë indikator që një çift i famshëm i ka dhënë fund lidhjes. Shembull kemi reperin nga Gjilani, Feron dhe modelen, Arbenita Ismajli, që janë në lidhje e kanë edhe postime të përbashkëta në Instagram, po që asnjëri nuk ndjek tjetrin në rrjetin social. /Insajderi.com