Miku i Rita Orës thotë se është e paaftë të bëjë punët e shtëpisë

Miku i Rita Orës thotë se është e paaftë të bëjë punët e shtëpisë

Rita Ora nuk di të bëjë asgjë, ka pohuar miku i saj, Nick Grimshaw, transmeton Insajderi.

DJ 36-vjeçar gjithmonë pëlqen të rrijë me krijuesen e hitit ‘Body On Me’ por pranoi se ajo ishte gjithmonë shumë “e zënë” për të bërë punët elementare dhe kërkon një ndihmës për ta ndihmuar në detyrat më të thjeshta.

Sidoqoftë, Nick – i cili gjithashtu është mik i Harry Styles dhe Adele – nuk mendon se Rita është e vetme në pafuqinë e saj në shtëpi,  shkruan Blue Mountain Eagle.

Ai i tha Alan Carr në ‘podcast’-in e tij “Life’s A Beach”: “Rita kishte kënaqësi të shkonte me pushime. Ajo nuk di të bëjë asgjë”.

“Për shkak se ajo është një yll i popit, gjithçka duhet të bëhet, ajo është e zënë. Dhe nuk është vetëm ajo, të gjithë yjet e estradës nuk dinë të vendosin një gjellë. Ata duhet t’i shkruajnë dikujt një mesazh si: ‘Dua të shkoj për drekën time më vonë’, atëherë dikush do të telefonojë dikë për t’u kujdesur për ushqimin e tyre”, ka thënë Nick.

Pasi punuan së bashku në ‘The X Factor’ në 2015, Nick dhe Rita shkuan në një festë të fundvitit me një grup miqsh dhe këngëtarja 30-vjeçare ishte mësuar aq shumë të kishte një skuadër profesionale për ta ndihmuar të bëhej gati, kur u la të bëhej gati vet, Rita përfundoi  duke humbur momentin e madh të sinjalizimit në vitin e ri.

Nick kujtoi: “Kur mbarova ‘X Factor’ një grup prej 12 vetash shkuam me pushime në Miami dhe erdhi Rita.

“Në prag të Vitit të Ri isha DJ në një aheng. Ajo nuk ishte askund për t’u parë, dhe zbriti në orën 2 të mëngjesit – ajo e humbi Vitin e Ri dhe ishte si: ‘Na vjen keq. Kam marrë kaq shumë kohë duke u bërë gati ”.

Nick kujtoi: “Kur përfunduam ‘X Factor’ një grup prej 12 vetash shkuam me pushime në Miami dhe erdhi Rita”.

Por sapo mbërriti, Rita e kompensoi kohën e humbur duke i çuar miqtë e saj në një aheng tjetër në shtëpinë e Sean ‘Diddy’ Combs, festë e cila zgjati deri në mëngjes./Insajderi.com