Miriami uron Presidenten Osmani: Arritje historike për vajzat e gratë shqiptare

Miriami uron Presidenten Osmani: Arritje historike për vajzat e gratë shqiptare

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Miriam Cani, ka uruar Vjosa Osmanin për postin e Presidentes së Kosovës.

Miriami ka zgjedhur ta urojë presidenten duke publikuar një video të saj me bashkë me dy vajzat binjake, duke kënduar këngën “Dhurata”, të Albanit e Miriamit.

Me këtë rast, ajo e ka uruar Presidenten, duke thënë se kjo është arritje e madhe dhe historike për vajzat shqiptare, që duhet të besojnë se çdo gjë mund të arrihet në jetë.

“Urime zonjës Vjosa Osmani e cila është zgjedhur si Presidente e Republikës së Kosovës. Një tjetër arritje e madhe dhe historike për vajzat dhe gratë shqiptare të cilat duhet të frymëzohen nga një ngjarje e tillë e të besojnë se çdo gjë mund të arrihet në jetë”, ka shkruar këngëtarja në profilin e saj në Instagram./Insajderi.com