Miss-i humb kurorën se bëri “twerk” në TikTok

Miss-i humb kurorën se bëri “twerk” në TikTok
Burimi i fotografisë: Facebook

Miss Papua Guinea e Re i është hequr kurora pasi ndau një video të saj duke bërë “twerk” në TikTok, shkruan The Guardian, transmeton Insajderi.

Lucy Maino, 25 vjeçare, e cila ka shërbyer gjithashtu si kapitene e ekipit të futbollit të grave në Papua Guinea e Re, u përball me ngacmime të mëdha në internet pasi ajo ndau videon.

Megjithëse videot me twerking janë të zakonshme në aplikacion, videoja tani e fshirë e Maino u veçua nga kritikët që thanë se nuk ishte e përshtatshme për një “model” të ndante një video të saj duke kërcyer në këtë mënyrë.

Pas videos dhe reagimeve, Maino u “lirua” nga detyrat e saj nga komiteti i Miss Pacific Islands Pageant PNG (MPIP PNG) këtë javë.

“Qëllimi ynë kryesor është fuqizimi i grave. Ne jemi një platformë unike e stilit konkurs që promovon trashëgiminë kulturore, vlerat tradicionale dhe turizmin për vendin dhe njerëzit tanë”, tha komiteti në një deklaratë. “MPIP PNG promovon virtytet e besimit, vetëvlerësimit, integritetit dhe shërbimit të komunitetit me një fokus paralel në arsim”. /Insajderi.com