“Mitrovica, ura dhe plumba” – tatuazhi i ri i Valon Behramit

“Mitrovica, ura dhe plumba” – tatuazhi i ri i Valon Behramit

I njohur si adhurues i tatuazheve, futbollisti shqiptar i kombëtares së Zvicrës Valon Behrami ka shtuar edhe një tatuazh në trupin e tij.

Teksa më parë e kishte vizatuar një shqiponjë dykrenore në trupin e tij, tani mesfushori i Watfordit ka bërë një tatuazh për Mitrovicën, qytetin e tij të lindjes, raporton Insajderi.

Behrami, tatuazhin e tij të fundit e ka shfaqur përmes fotove edhe në rrjetet sociale.

Një djalë i vogël që kalon nëpër Urën e Ibrit me një top para këmbëve, disa plumba poshtë urës dhe disa aeroplanë që fluturonin mbi qytetin e Mitrovicës janë stampuar në njërën nga këmbët e Behramit.

Behrami është futbollist i Watfordit në Angli, derisa më parë ka luajtur edhe në Itali me Napolin, Fiorentinën dhe Lazion. /Insajderi.com