Modelja britanike vdes 5 ditë pas ditëlindjes së 50-të

Modelja britanike vdes 5 ditë pas ditëlindjes së 50-të

Modelja britanike Stella Tennant ka vdekur në moshën 50 vjeç, kanë thënë familja e saj.

Skocezja bëri emrin e saj në fillim të viteve 1990 në pasarela për disenjatorë si Karl Lagerfeld dhe Versace, dhe në kopertinat Vogue dhe Harper’s Bazaar.

Familja e saj tha: “Stella ishte një grua e mrekullueshme dhe një frymëzim për të gjithë ne. Ajo do të na mungojë shumë”.

Ata thanë se vdekja e saj ishte “e papritur” dhe policia tha se nuk kishte “asnjë rrethanë të dyshimtë”. Vdekja e saj erdhi pesë ditë pas ditëlindjes së saj të 50-të.

Deklarata e familjes tha: “Me trishtim të madh ne shpallim vdekjen e papritur të Stella Tennant në 22 Dhjetor 2020.

“Familja e saj kërkon që të respektohet privatësia e tyre. Marrëveshjet për një shërbim përkujtimor do të shpallen në një datë të mëvonshme”./Insajderi.com

BBC News