Modelja e famshme feston e zhveshur djegien e ‘Notre Dame’

Modelja e famshme feston e zhveshur djegien e ‘Notre Dame’

Modelja e ‘Playboy’ ka festuar komplet e zhveshur për djegien e kishës “Notre Dame” në Paris.

Për dallim nga të gjithë të tjerët që u prekën nga rasti i fundit që ndodhi në Paris të Francës, konkretisht për djegien e kishës së njohur “Notre Dame”, një prej modeles së revistës ‘Playboy’ ka qëndrim të kundërt, transmeton lajmi.net. Modelja e famshme Marisa Papen, ka dalë komplet e zhveshur për ta festuar djegien e kishës në fjalë.

26 vjeçarja ka bërë bujë në të gjithë botën me kundërshtimet e saj anti-fetare të cilat përfshinin vendosjen e lakuriqeve me një kryqëzim gjigant në Vatikan.

Ajo gjithashtu shkaktoi zemërim në Izrael pas paraqitjes përpara Murit të Vajtimeve të Jeruzalemit.

Pastaj në Turqi ajo ngriti burkën e saj për të zbuluar organet gjenitale brenda Hagia Sophia, një kishë bizantine e dhe xhamisë osmane, e cila tani është një muze.

E së fundmi e shprehi gëzimin për djegien e kishës “Notre Dame” në Paris.

“Kishat po digjen … Një epokë e re do të vijë !!!!”, ka shkruar ajo pranë postimit të një fotografie në rrjete sociale imazh i cili bëri bujë në publik dhe mediat botërore.

“Notre Dame” ka qenë njëri nga objektet me të cilat simbolizohej kryeqyteti francez, Parisi.