Modelja serbe ndihmon nënën shqiptare, i jep shumë të madhe të parave

Modelja serbe ndihmon nënën shqiptare, i jep shumë të madhe të parave

Modelja shqiptare Emine Çunmulaj siç dieht prej kohësh është marrë me bamirësi dhe ka ndihmuar shumë familje shqiptare nëpërmjet kontributit  të saj në Fundjava Ndryshe.

Mbrëmjen e djeshme ajo ka mbajtur një event ku ka prezantuar  një rast të një nëne shqiptare e cila kishte mbetur e vetme me fëmijët e saj, ajo ishte pa shtëpi dhe pa të ardhura.

Të gjithë ata që kanë qenë pjesëmarrës në event kanë shprehur dëshirën për ta ndihmuar atë. Një ndër tyre ka qenë edhe modelja e njohur serbe e cila ka shprehur dëshirën të jap kontributin e saj  monetary për nënën shqiptare.

“Ivana Korab është nga Serbia dhe po më mbështet mua  dhe Fundjava Ndryshe. Kështu duhet të jetë bota, ne të gjithë duhet ta duam dhe ta mbështesim njëri-tjetrin. Dashuria nuk njeh kujfij dhe fe. Së bashku jemi më  të fortë “, ka shkruar Emina pranë videos me modelen.