Momentet më të paharrueshme në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Billboard 2020”

Momentet më të paharrueshme në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Billboard 2020”

Çmimet Billboard Music u mbajtën të mërkurën në mbrëmje me Kelly Clarkson si mikpritëse, njofton Insajderi.

Pavarësisht se nuk kishte një audiencë brenda “Teatrit Dolby” në Los Angeles, Clarkson përsëri solli energji dinamike në skenë.

Kelly Clarkson hosted the Billboard Music Awards.

Taylor Swift dhe Billie Eilish kryesuan me më së shumti nominime. Eilish mori çmime të shumta në shtëpi duke përfshirë “Artisten Më të Mirë”. Çmimi më i lakmuar i natës, “Top Artisti”, iu dha Post Malone.

Këtu janë momentet e paharrueshme të natës:

John Legend pëshpëriti, ‘Kjo është për Chrissy-n’

John Legend performs a heartfelt song dedicated to his wife, Chrissy Teigen.

Legjenda, i cili është një zi për humbjen e foshnjës me Chrissy Teigen, u shfaq në piano me një kostum të bardhë për të interpretuar “Never Break”. Ai ia kushtoi këngën gruas së tij me një pëshpëritje: “Kjo është për Chrissy”.

Ajo që pasoi ishte një performancë prekëse, kënga – për mbajtjen e një marrëdhënie të fortë mes sfidave të jetës – veçanërisht emocionuese pas tragjedisë së tij familjare. Ai e përfundoi shfaqjen me lot në sy.

Demi Lovato dhe BTS i përmbushën pritjet e mëdha

Demi Lovato performs "Commander in Chief."

Lovato dhe BTS janë vazhdimisht interpretues të fortë, dhe ata ruajtën atë reputacion në BBMA.

Pasi zbuloi këngën e saj të re më herët gjatë ditës ajo inkurajoi fansat e saj për të votuar, Lovato, me ngjyrë blu mbretërore, interpretoi baladën e saj të theksuar politikisht “Commander in Chief” në puiano.

Lizzo inkurajoi shikuesit të votonin

Lizzo accepts the award for top song sales artist.

Mesazhi i këngëtares, Lizzo ishte i qartë: “VOTONI”. Dhe ajo përdori fjalimin e saj për të folur pse mendon se është e rëndësishme të përdorësh zërin tënd.

“Kam menduar shumë për shtypjen”, tha ajo, duke vënë në dukje se ajo ndoshta nuk do të ishte në skenë duke pranuar një çmim “nëse nuk do të ishin gratë e mëdha më ngjyrë që nuk pranuan të shtypeshin”.

Ajo vazhdoi: “Pavarësisht nëse është përmes muzikës, protestave ose votës, përdorni fuqinë tuaj. Përdorni zërin tuaj dhe refuzoni të shtypeni”, u tha ajo fansave. “Kur njerëzit përpiqen të shtypin diçka, është sepse ti je i fortë. Ata kanë frikë nga fuqia juaj”.

Post Malone falënderoi nënën dhe njerkën e tij ‘të bukur’

Post Malone accepts the award for top male artist.

Pasi performoi me Tyla Yaweh, Malone u shpall artisti më i mirë në Billboard. Ai përdori shkëlqyeshëm fjalimin e tij të pranimit në American Music Awards për të falënderuar njerëzit e bukur në jetën e tij.

“Dua të falënderoj të gjithë në shtëpi, fansat e mi, nënën e bukur, babanë tim shumë të bukur, njerkën time të bukur,” tha ai. “Qëndro i fortë dhe përhap dashuri”.

Në fund të fundit, Malone mblodhi gjithsej nëntë trofe (ndërsa Taylor Swift dhe Ariana Grande, asnjë) duke përfshirë artistin më të mirë. “Faleminderit shumë, zonja dhe zotërinj”, tha ai, duke pranuar një karrocë trofesh. “E vlerësoj këtë aq shumë sa që nuk kam fjalë”. /Insajderi.com

Billboard Music Awards Winners 2020 — Full List Of BBMA Wins | TVLine

Burimi: CNN, USA Today