Motra e portierit të kombëtares kosovare e përkrahë vëllaun e saj

Motra e portierit të kombëtares kosovare e përkrahë vëllaun e saj

Sonte do të zhvillohet ndeshja e madhe mes Anglisë dhe Kosovë.Lojtarët e Kombëtares së Kosovës kanë udhëtuar drejt Southamptionit ku do të ndeshen në staudiumin St. Mery’s me fillim nga ora 20:45.

Përveç tifozëve të shumë që kanë udhëtuar drejt Anglisë, në mesin e tyre ka edhe figura publike, e në veçanti nga estrada.

Mirëpo, padyshim nuk mungojnë asnjëherë edhe familjarët e lojtarëve të Kombëtares së Kosovës, shkruan Blic.

Është Amra Muric, motra e portierit, Arijanet, ajo e cila gjithmonë është prezente në stadiume për të mbështetur vëllain.Edhe kësaj radhe ajo ka udhëtuar drejt Londrës për të shikuar nga afër këtë ndeshje.