Musafirët ‘shpërthejnë’ në studio kur dëgjonë këngën e re të Adelina Ismajlit

Musafirët ‘shpërthejnë’ në studio kur dëgjonë këngën e re të Adelina Ismajlit

Adelina Ismajli është njëra këngëtarët që shumë vite më parë ka thyer të gjitha tabutë.

U martua, e u largua nga muzika për një kohë. Pas rikthimit të saj jo edhe aq të fuqishëm, ajo po vazhdon të publikojë këngë të tjera.

E fundit për të ishte ripërpunimi i këngës ‘Amanet’, në bashkëpunim me reperin nga Shqipëria, Skerdi.

Në pamje të parë duket si një këngë e zakonshme, por Adelina po bie ‘ndesh’ me atë se çfarë ka bëjë më parë.

Në këtë këngë ajo e ka ripërpunuar këngën sikur të bëhej nga një këngëtarë që këndon në zhanrin ‘tallava’.

Të ftuarit në emisionin Review, muzikanti Luan Durmishi dhe aktorja Arta Selimi kanë ‘shpërthyer’ kur e dëgjuan këngën e saj të fundit, duke lënë të nënkuptohet se kjo këngë ka qenë një degradim I vërtetë.

Review klipeve te vitit 2019 – 28.12.2019

Review klipeve te vitit 2019 – 28.12.2019Review kengeve te Melinda Ademit, Rina Balajt, Adelina Ismailit, Ledri Vules, Luana Vjollca dhe Gjiko

Gepostet von Review am Samstag, 28. Dezember 2019