Natalia Garibotto thotë se pëlqimi skandaloz i fotografisë së saj nga Papa i ka bërë mirë për punën e saj

Natalia Garibotto thotë se pëlqimi skandaloz i fotografisë së saj nga Papa i ka bërë mirë për punën e saj

Natalia Garibotto, e cila shkaktoi një skandal mëkatar kur llogaria e Papa Françeskut në Instagram i pëlqeu një foto të saj provokuese, thotë se publiciteti papnor fitoi 600,000 ndjekësit e saj – dhe tani ajo po bën më shumë para për shkak të pëlqimit.

Garibotto, e cila thotë se është fetare dhe shkon në kishë, na thotë se ishte “tronditur” kur pa pëlqimin nga papa dhe mendoi se ishte një “punë e madhe”. Por ajo duket se po merr një vështrim të ri për incidentin hyjnor.

“Unë bëj para nga Instagram”, tha Garibotto për Page Six, duke thënë se vëmendja e ka ndihmuar atë të jetë në gjendje të ketë më shumë propozime nga marka të modës.

Modelja, e cila pozon kryesisht me bikini dhe jeton në Miami, tha se pëlqimi i papës “më dha një besim për të postuar më shumë në rroba dhe për të bërë marrëveshje me firma mode”./Insajderi.com

PageSix