Ndahet nga jeta producenti i famshëm i dënuar për vrasje

Ndahet nga jeta producenti i famshëm i dënuar për vrasje
Burimi i fotografisë: Gabriel Bouys / Pool via Getty Images file

Producenti i muzikës dhe vrasësi i dënuar Phil Spector vdiq për shkaqe natyrore të shtunën në moshën 80 vjeçare, sipas një deklarate të lëshuar nga Departamenti i Korrigjimeve dhe Rehabilitimit në Kaliforni, njofton CNN, transmeton Insajderi.

Një shkak zyrtar i vdekjes do të përcaktohet nga eksperti mjekësor për San Joaquin County.

Spector u dënua për vrasje të shkallës së dytë dhe u dënua me burgim të përjetshëm në vitin 2009 për pasi qëlloi për vdekje aktoren Lana Clarkson në vitin 2003.

Aktorja u gjet e rrëzuar në një karrige në rezidencën e Spector’s California me një plagë në gojë të shkaktuar nga arma.

Spector, i cili ishte me origjinë nga Bronx, New York, bashkëpunoi me yje si “The Beatles”, Ike, Tina Turner, Cher dhe “The Ramones”. /Insajderi.com