Ndërron jetë producenti i “Netflix” – ishte helmuar

Ndërron jetë producenti i “Netflix” – ishte helmuar

Kryetari i një kompanie kineze të lojrave të lidhur me Netflix i cili u helmua këtë muaj ka vdekur – dhe një bashkëpunëtor mbetet i dyshuari kryesor në çështjen tronditëse, sipas raporteve, shkruan New York Post, transmeton Insajderi.

Shefi i Grupit Yoozoo Lin Qi – prodhues ekzekutiv i ”The Three-Body Problem” – u shtrua për herë të parë në spital në 16 dhjetor.

Mediat kineze kanë identifikuar një ekzekutiv të lartë në Yoozoo, Xu Yao, se kishte shënjestruar Linin pas një mosmarrëveshje të brendshme brenda firmës.

Tani në paraburgim, Xu drejtoi sektorin e filmit dhe televizionit të kompanisë dhe u zgjodh për të mbikëqyrur të gjitha projektet në lidhje me “The Three-Body Problem”. /Insajderi.com