Në veshjen e fundit Dua Lipa u frymëzua nga dukesha

Në veshjen e fundit Dua Lipa u frymëzua nga dukesha

Përgjatë viteve, shumë anëtarë të familjes mbretërore kanë dëshmuar se kanë një shije të modës, e kështu duke u bërë edhe ikona të stilit. Pa dyshim në këtë mes bën pjesë edhe dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton, që ka një qasje të freskët në veshjet klasike dhe elegante.

Në anën tjetër të spektrit, është ylli i popit, Dua Lipa nga Gjenerata Z, që sjell një estetikë të re duke luajtur me stile dhe veshje të ndryshme. Së fundmi ajo inkorporoi stilin klasik të dukeshës në veshjen e saj por me një ndryshim, njofton Insajderi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Duke kombinuar klasiken me modernen, Dua zgjodhi një fustan nga Marc Jacobs me një siluetë shumë të ngjashme me fustanet që vesh Kate. Një detaj në veçanti tërhoqi vëmendjen: jakët e mëdha, një nga tendencat e preferuara të dukeshës.

Teksa Dua zgjodhi një fustan më tradicional që përqafon atmosferën mbretërore ajo e kombinoi me një palë çizme të lëkurës nga Dr. Martens, duke i dhënë kështu një prekje më urbane veshjes së saj delikate. /Insajderi.com