Netflix po sjellë një version të ri të “La Casa de Papel”

Netflix po sjellë një version të ri të “La Casa de Papel”

Përderisa disa nga ne presim me shumë durim për sezonin e pestë të serialit spanjoll “La Casa de Papel”, Netflix po punon për një përshtatje koreane të serialit, shkruan Deadline, transmeton Insajderi.

Shfaqja spanjolle është aktualisht në prodhim në sezonin e pestë dhe të fundit. Krijuar nga Alex Pina, ajo është një seri drame krimi që ndjek një sërë grabitjesh të kryera nga një grup i pazakontë grabitësish.

Pina do të shërbejë si producent ekzekutiv në versionin korean, i cili do të drejtohet nga Kim Hong-sun, i njohur për punën e tij në zhanrin e krimit fantastik.

Ryu Yong-jae dhe ekipi i tij shkruajnë shfaqjen. Prodhuesit janë “BH Entertainment” dhe “Contents Zium”. /Insajderi.com