Nga feja e deri te sëmundja, 10 faktet që nuk i dinit për të dashurin e Dua Lipës

Nga feja e deri te sëmundja, 10 faktet që nuk i dinit për të dashurin e Dua Lipës

Emri Anwar Hadid do ju duket i njohur, sidomos juve që jeni të apasionuar pas modës apo lexoni revista mode. Ai është model, këngëtar pop dhe personalitet televiziv.

Gjithashtu Anwar është edhe vëllai i vetëm i motrave të famshme modele, Bella dhe Gigi Hadid. Ai ka lindur më 22 qershor të vitit 1999 në Los Angeles.

Anwar është një i ri ambicioz, i cili punon pa pushim që të arrijë të gjitha qëllimet që i ka vënë vetes. Gjithashtu ai është në një lidhje dashurie prej disa muaj me këngëtaren e famshme, Dua Lipa.

Këtu do të lexoni dhjetë fakte që nuk i dinit për Anwar Hadid:

Ai ka një sëmundje kronike ‘Lyme’

Anwar po lufton me një sëmundje kronike ‘Lyme’ së bashku me motrën dhe nënën e tij. Edhe pse anëtarët e familjes suaj kanë këtë sëmundje, nuk është e trashëgueshme, por u transmetohet njerëzve nga një kafshim i një një rriqri me këmbë të zeza.

Bella dhe Anwar u diagnostikuan me sëmundjen në vitin 2013 ndërsa nëna e tyre filloi ta luftonte atë më herët. Nëna e tyre po punon shumë për të siguruar që fëmijët e saj të marrin trajtimin më të mirë të sëmundjes.

Ai i pëlqen shumë tatuazhet

Anëar-it i pëlqejnë shumë tatuazhet meqë ka edhe një numër të madh të tyre. Nëna e tij ka qenë gjithmonë në mbështetje që ai të ketë tatuazhet pasi është model, por babai i tij i ka thënë që të jetë i kujdesshëm ndaj tyre. Ai thotë se meqë nuk u thotë njerëzve se çfarë të bëjnë me trupin e tyre, nuk do të dëgjojë asnjë këshillë që ka të bëjë me tatuazhet. Ai është spontan dhe nuk planifikon simbolin që do të marrë derisa të jetë në dyqanin e tatuazheve.

Ai zhvilloi një interes për modën pasi motrat e tij filluan modelimin

Nuk u interesua më parë për tendencat e modës derisa motrat e tij, Gigi dhe Bella filluan modelimin. Ai nuk u rrit me rroba të dizajnuara, por më vonë ndryshoi dhe tani shkon me tendencat në industrinë e modës. Madje hartoi edhe plane për të studiuar modën, pasi është i vendosur të realizojë këtë ëndërr dhe ka filluar të punojë me agjencitë e modelimit.

Gjyshi i tij ishte stilist i këmishave të meshkujve

Disa nga atributet që ne kemi na janë transferuar nga të parët tanë. Në rastin e familjes Hadid, dashuria e tyre për modën ekzistonte shumë kohë para se të lindej Anëar. Ky i fundit tha se modelimi duhet të jetë në gjene sepse gjyshi i tij ishte një projektues i këmishave të meshkujve në Holandë. Ai është në rrugën e duhur për ta bërë gjyshin krenar ndërsa përpiqet të fitojë pavarësinë financiare.

Ndihet rehat me vajzat përreth tij

Njerëzit përreth nesh kanë një mënyrë të veçantë për të ndikuar në interesat tona. Meqenëse ai kalon shumë kohë me nënën dhe dy motrat, Anëar është i lumtur të ketë vajza rreth tij. Nëna dhe motrat janë miket e tij më të mira.

Ai është në një lidhje me Dua Lipën

Anëar më parë ishte takuar me Nicola Peltz në vitin 2016. Nicola është një vajzë e Nelson Peltz, një biznesmeni miliarder. Të dy më vonë u ndanë në maj të vitit 2018, dhe një muaj më vonë u shoqërua me Kendall Jenner, e cila është një nga mikeshat më të mira të Gigit. Një revistë postoi një foto ku Anëar dhe Jenner po putheshin gjatë një funksioni të stilistëve. Fotografia bëri që shumë njerëz të mendonin që dyshja ishin në një lidhje, por nuk është ashtu dhe ky tashmë po e shijon romancën me Dua Lipën, një këngëtare dhe shkruese e këngëve.

Ai e hodhi poshtë Islamin dhe iu bashkua Krishterimit

Fillimisht ishte musliman pasi babai i tij, Mohamed Anëar, e prezantoi fenë islame për të gjithë familjen. Sipas TR Neës, ai kundërshtoi Islamin dhe u bë i krishterë. Vendimi për të ndryshuar besimin e tij çoi në shumë kërcënime nga njerëzit përreth, por mbetet i rrënjosur në besimin e tij.

Ai e do erën e eukaliptit (bimë me lule të ndezura) në mëngjes

Anëar ka një preferencë unike për aromën; e do erën e eukaliptit ose livandës në mëngjes. Aroma e këtyre luleve e kujton atë në Los Angeles, ku u rrit. Anëar tha këtë në një hotel në Neë York pasi kapi aromën e këtyre luleve nga jashtë. Ai e do erën aq shumë saqë mbante një tufë lulesh teksa ishte në shkollë të mesme.

Ai zhvilloi një interes për modën pasi motrat e tij filluan modelimin

Nuk u interesua më parë për tendencat e modës derisa motrat e tij, Gigi dhe Bella filluan modelimin. Ai nuk u rrit me rroba të dizajnuara, por më vonë ndryshoi dhe tani shkon me tendencat në industrinë e modës. Madje hartoi edhe plane për të studiuar modën, pasi është i vendosur të realizojë këtë ëndërr dhe ka filluar të punojë me agjencitë e modelimit.

Ai e do erën e eukaliptit (bimë me lule të ndezura) në mëngjes

Anëar ka një preferencë unike për aromën; e do erën e eukaliptit ose livandës në mëngjes. Aroma e këtyre luleve e kujton atë në Los Angeles, ku u rrit. Anëar tha këtë në një hotel në Neë York pasi kapi aromën e këtyre luleve nga jashtë. Ai e do erën aq shumë saqë mbante një tufë lulesh teksa ishte në shkollë të mesme.